montaż opon ursynów

Wymiana Opon Warszawa – Zużyty Bieżnik

Wskaźniki zużycia opon, znane również jako wskaźniki zużycia bieżnika, są niezwykle przydatne, jeśli chodzi o ocenę stanu opon pod kątem zużycia. Są one jednym z czynników, które pomogą Ci ocenić, kiedy potrzebujesz nowych opon i czy Twoje obecne opony spełniają prawne wymagania dotyczące głębokości bieżnika. Jeśli jesteś ciekawy, czym są paski ścieralne, czy masz bezpieczną głębokość bieżnika, lub po prostu chcesz nauczyć się kilku szybkich sposobów mierzenia zużycia bieżnika, czytaj dalej! Wymiana opon Warszawa gwarantuje najwyższej jakości usługę.

CO TO SĄ PASKI DO OPON?

Słupki wskaźnika zużycia bieżnika to małe, uniesione słupki znajdujące się w rowkach opon, między oznaczeniami bieżnika. Są one umieszczane wokół opony w różnych punktach, aby zmierzyć, jak równomiernie zużywa się bieżnik.

Celem pasków zużycia jest zapewnienie wizualnego wskazania ile bieżnika pozostało na oponach.

Bieżnik pomaga stabilizować samochód w mokrych warunkach, zapewnia lepszą przyczepność i prowadzenie oraz poprawia pokonywanie zakrętów. Bez tego może się okazać, że wymykasz się spod kontroli! Dlatego tak ważne jest, aby mieć oko na paski zużycia opon.

Kiedy bieżnik zużyje się do poziomu prętów ścieralnych, czas wymienić opony. Oznacza to, że osiągnąłeś dozwolony limit głębokości bieżnika i Twoje opony nie są już bezpieczne w użytkowaniu. Większość producentów może sugerować wymianę opon wcześniej, aby zapewnić Ci większe bezpieczeństwo na drodze. Montaż opon Marki to nasza najlepsza usługa.

Jednym ze sposobów sprawdzenia stanu bieżnika jest przesuwanie palcem poziomo po listwach zużycia opon. Jeśli pasek zużycia czujesz na palcu tak równo jak bieżnik, to czas na nowe opony.

JAK SPRAWDZIĆ BIEŻNIK NA OPONACH?

Jeśli masz problemy z dostrzeżeniem paska zużycia na oponie lub nie wiesz, czego szukać, oto kilka innych sposobów sprawdzenia bieżnika opon.

TEST GROSZA

Test groszowy jest dość prosty. Weź pensa i trzymaj go głową Lincolna do góry nogami. Umieść go w jednym z rowków między bieżnikiem. Jeśli cała głowa Lincolna jest widoczna, bieżnik zużył się na poziomie 1/16 cala lub poniżej i należy go wymienić. Jeśli czubek jego głowy jest częściowo zakryty, opony mogą mieć jeszcze trochę bieżnika. Wymiana opon Wilanów to jeden z naszych salonów.

Jeśli często jeździsz w mokrych warunkach ze względu na miejsce zamieszkania lub pracy, dla bezpieczeństwa dobrym pomysłem jest pozostawienie dodatkowego bieżnika na oponach. Być może będziesz musiał wymieniać opony nieco częściej, ale warto pomóc uniknąć wypadku. W takim przypadku możesz sprawdzić poziom bieżnika za pomocą ćwiartki zamiast grosza.

ZMIERZ ZA POMOCĄ MIERNIKA GŁĘBOKOŚCI BIEŻNIKA

Jeśli chcesz uzyskać naprawdę dokładne pomiary bieżnika, możesz użyć miernika głębokości bieżnika. Są one dostępne za kilka dolców w większości sklepów motoryzacyjnych. Alternatywnie możesz użyć linijki z oznaczeniami 1/16 cala lub pomiarami milimetrowymi. Wystarczy umieścić linijkę w jednym z rowków i zmierzyć od podstawy bieżnika do jego aktualnego poziomu. Każda opona mierząca 1/16 cala lub mniej (1/16 cala = około 1,6 milimetra) powinna zostać wymieniona.

=