szamba w ogrodzie

Różne rodzaje systemów szamba dla Twojego domu.

Mamy nadzieję, że podobały Ci się wszystkie przydatne informacje, które podajemy w naszej najnowszej serii blogów na temat systemów septycznych. Tutaj,  chcemy mieć pewność, że system jest pompowany terminowo i wydajnie. W naszej firmie świadczącej usługi w zakresie systemów septycznych jesteśmy profesjonalistami, posiadamy wiedzę i wiemy, jak ważny jest prawidłowo działający system w Twoim domu.

Seria o szambach

Aby kontynuować naszą serię „szamba betonowe„, nadszedł czas, aby porozmawiać o systemie parowania. Pary są świetne dla suchych i jałowych obszarów, na których brakuje roślinności i deszczu. Ten typ systemu septycznego wykorzystuje naturalne odparowywanie odpadów za pomocą bariery piaskowej, a także sadzenie trawy i innej roślinności nad drenażem w celu wytworzenia transpiracji.

System septyczny jest podobny do wspomnianych wcześniej, jednak zlewnia posiada rów wyłożony nieprzekraczalną barierą. Na dnie rowu znajdują się przebite rynny, które następnie obsypuje się warstwą żwiru. Następnie na żwir nakłada się warstwę piasku i zaokrągla nad ziemią. Wszystkie odpady z domu są odparowywane i wchłaniane do atmosfery. Sposób, w jaki system to robi, polega na wykorzystaniu piasku i roślin do naturalnego wchłaniania odpadów. Ten system septyczny najlepiej sprawdza się w cieplejszych miesiącach roku. Wielu wybiera ten typ systemu do domu wakacyjnego lub domu w cieplejszym klimacie.

Szambo i grunty

Jeśli grunt ma pewną zdolność wchłaniania wody, można wprowadzić system ETA. Główną różnicą między systemem septycznym ET a systemem septycznym ETA jest to, że pole odwadniające ETA nie jest uszczelnione. Posiadanie niezamkniętego pola drenażowego umożliwia filtrowanie ścieków z powrotem do gruntu. Kiedy masz ścieki, może być w stanie przepłynąć co najmniej 2m do 4m w głąb gleby, zanim dotrze do lustra wody. Ten system jest dobry dla ludzi, którzy chcą takie szamba betonowe i niekoniecznie żyją w suchym klimacie.

Chociaż ten system nie ma mechanizmów ani nie wymaga żadnej instalacji elektrycznej, wymaga dużego kawałka ziemi. Jeśli jednak masz domek letniskowy i nie jesteś w stanie podłączyć go do publicznej instalacji wodno-kanalizacyjnej, może to być rozwiązanie septyczne dla Ciebie. W naszej firmie-  nie tylko chcemy, abyś był informowany o znaczeniu systemu septycznego, ale także, abyś był świadomy, że wymaga on konserwacji. Oczyszczenie systemu septycznego za pomocą naszych usług pompowania zapewni, że system septyczny będzie działał płynnie.