doradca kredytowy

Na czym polega pomoc eksperta kredytów hipotecznych?

Wiemy, że zakup domu czy mieszkania na kredyt może być zarówno ekscytujący jak i stresujący. Poniżej pomożemy Ci rozluźnić umysł w tych kwestiach.
Złożenie wniosku o kredyt hipoteczny może zająć trochę czasu, więc dobrze jest zacząć wcześnie! Podczas eksploracji nowych domów we Wrocławiu uporządkowanie dokumentacji pomoże usprawnić cały proces. Banki jako pożyczkodawcy lubią przeglądać historię, wyciągi bankowe, sprawdzać obecne obciążenia kredytowe jak np. karty kredytowe, które posiadasz. Doradca kredytowy we Wrocławiu pomoże Ci w całym tym procesie.

Czy masz zdolność kredytową?

Wszystkie banki hipoteczne chcą mieć pewność, że pożyczają pieniądze komuś, kto z dużym prawdopodobieństwem je spłaci. Każdy profesjonalny doradca kredytowy Wrocław oceni to w imieniu banków za Ciebie. Oto najważniejsza wskazówka przy ubieganiu się o przyszły kredyt.  Prosta rzecz, taka jak terminowa płatność za wszystkie karty kredytowe czy inne zobowiązania pozwoli Ci uzyskać lepsza zdolność kredytową.

Jak znaleźć pomoc eksperta hipotecznego?

Czasami samodzielne wyszukanie najbardziej odpowiednich opcji kredytu hipotecznego może być nieco przytłaczające. Przy tak wielu ofertach do wyboru, nie masz pewności, która z nich jest odpowiednia dla Ciebie? I tu właśnie wkracza profesjonalny doradca kredytowy Wrocław. Rozjaśni wszystkie Twoje wątpliwości i oceni Twoja zdolność kredytową na przyszły kredyt hipoteczny.

Dobrze spożytkowany czas: złóż pełny wniosek o kredyt hipoteczny za pomocą eksperta kredytów hipotecznych.
Tak, to prawda, złożenie pełnego wniosku o kredyt hipoteczny może być najbardziej czasochłonną częścią procesu, ponieważ niektóre banki wymagają bardzo szczegółowych wniosków, takie wnioski kredytowe w niektórych bankach zajmują kilkadziesiąt stron. Często będą potrzebować pełnych informacji na temat Twojego zatrudnienia lub firmy, istniejących kredytów lub kart kredytowych, danych konta bankowego i oczywiście pełnych informacji o nieruchomości, którą chcesz kupić. Jest to pierwszy etap, w którym faktycznie dokonuje się oceny transakcji. Mogą również wymagać uiszczenia opłaty za wycenę nieruchomości, gdyż  będą musieli przeprowadzić własną wycenę nieruchomości. Będzie to dotyczyło ogólnego stanu i zbywalności nieruchomości. Na tej podstawie bank sporządza wycenę.

Zabezpieczenie oferty kredytu hipotecznego.

Po pomyślnym zakończeniu oceny, sprawdzeniu finansów i zaakceptowaniu wyceny, bank przedstawi pełną wstępną decyzję kredytu hipotecznego. Taka decyzja oprócz przesłania do Twojego doradcy kredytowego zostanie wysłana również do Ciebie. Będą tam zamieszczone szczegółowe informacje m.in. kwota pożyczki, pełne miesięczne raty i warunki kredytu. Zawiera również szczegółowe warunki, które muszą zostać przez Ciebie spełnione do uruchomienia kredytu hipotecznego.

Czy jest dostępna jakaś forma ochrony?

Kupując dom czy mieszkanie, oferta kredytu hipotecznego nie jest jedyną kwestią finansową, o którą powinieneś się martwić. Kiedy nieruchomość jest już Twoja, bardzo ważne jest, abyś zastanowił się, czy będziesz w stanie utrzymać swój dom, jeśli wydarzy się coś niefortunnego. Ubezpieczenie na życie i ochrona dochodów to ważne ubezpieczenia, które należy wziąć pod uwagę i często banki wymagają tego typu dodatkowego zabezpieczenia. Biorąc pod uwagę ofertę kredytu hipotecznego upewnij się, że bierzesz pod uwagę sposoby ochrony siebie i swojej rodziny w przypadku choroby, zwolnienia lub utraty zdolności do pracy. Będziesz także musiał zapewnić ubezpieczenie budynków i mienia, aby chronić nieruchomość i to co znajduje się w środku.

Czy potrzebuję prawnika? Korzystając z usług pośrednika kredytów hipotecznych nie musisz martwić się o sprawy prawne. Komisja Nadzoru Finansowego kontroluje pośredników kredytowych. Banki udzielające kredytu biorą na siebie ciężar sprawdzenia wad prawnych nabywanej nieruchomości oraz ryzyko udzielanego kredytu.