makijaż 8

Makijaż na opadającą powiekę

Cechy makijażu na opadającą powiekę

Jeśli masz wątpliwości, czy naprawdę masz powiekę wiszącą, zwróć uwagę na obszar pod brwią (nazywa się to zewnętrzną powieką). Jeśli wydaje się, że wisi nad ruchomą powieką, ten artykuł jest dla Ciebie. Jednocześnie zbliżająca się powieka może całkowicie lub częściowo ukryć ruchomą powiekę. Na przykład tylko w zewnętrznym kąciku oka.

Ze względu na zbliżającą się powiekę spojrzenie może wydawać się ciężkie, ale kompetentny makijaż usuwa tę wadę i pomaga wydobyć akcenty urody:

Strzałki w górę! Z reguły z powodu zbliżającej się powieki zewnętrzne kąciki oczu wyglądają na spuszczone, smutne. Możesz je wizualnie podnieść za pomocą odpowiednich strzałek — z poradami, które patrzą w górę. Upewnij się, że ogon strzały nie wpada w zagięcie, ale omija go!

Mniej blasku. Błyszczące drobinki odbijają światło i optycznie powiększają, dlatego wizażyści odradzają nakładanie błyszczących cieni na zewnętrzne powieki. Stworzą wrażenie opuchniętej powieki, a dodatkowo podkreślą załamania. Co robić? Stosuj cienie matowe (lub satynowe), zwłaszcza że ​​to jeden z głównych trendów sezonu. Makijażystka Wrocław wie jak Ci pomóc w takim makijażu.

Brwi. Szerokie i krótkie brwi sprawiają, że spojrzenie jest cięższe, zwłaszcza jeśli znajdują się bardzo blisko oczu. Spróbuj je lekko unieść i zwęzić, usuwając od dołu 1-2 rzędy włosów.

Gra cieni. Ważne jest, aby cienie aplikować zarówno w załamaniu ruchomej powieki, jak i nad nią. Wewnętrzny kącik oka lepiej podkreślić jaśniejszymi cieniami, a zewnętrzny ciemną kredką lub eyelinerem.

Podkład do pomocy. Jest to konieczne, aby cienie nie rolowały się i nie zatykały w załamaniu powieki. Jako dodatkowy bonus — trwałość makijażu. Makijaż biznesowy Wrocław musi spełniać wszystkie wymagania.

Uważaj na eyeliner dolnej powieki. Może sprawić, że oczy będą wizualnie węższe — zwłaszcza jeśli podkreślisz kontur cienką kreską konturówki. Ogólnie rzecz biorąc, w zbliżającym się stuleciu wskazane jest porzucenie wyraźnych linii i zastosowanie techniki cieniowania.
Postaw na rzęsy. Użyj wydłużającego i podkręcającego tuszu do rzęs oraz dodatkowo pomaluj rzęsy w okolicy zewnętrznego kącika oka. W takim przypadku najlepiej sprawdzi się tusz do rzęs o wodoodpornej formule, ponieważ przy zbliżającej się powiece rzęsy cały czas stykają się ze skórą.

Najważniejsza rada od wizażystów jest prosta: podczas nakładania makijażu w żadnym wypadku nie zamykaj oczu. Aby poprawnie skorygować ich kształt, ważne jest, abyś dokładnie zrozumiał, gdzie znajduje się załamanie powieki (z tego samego powodu lepiej nie podnosić brwi podczas makijażu). Dodatkowo, jeśli robisz makijaż na zamkniętych oczach, możesz zauważyć, że część poruszającej się powieki jest ukryta pod zbliżającą się powieką, a makijaż wygląda inaczej – na przykład ogonek strzałki „złamał się”. Zauważysz to dopiero, gdy otworzysz oczy.