marmur-stolik

Wszystko, co musisz wiedzieć przed zakupem mebli z marmuru

Marmur był powszechnym elementem wzornictwa w kuchniach praktycznie od zawsze, ale teraz luksusowy materiał ma poważny moment również w innych przestrzeniach – takich jak jadalnia i salon – w szczególności w postaci mebli wolnostojących.

„Marmur może dodać takiej faktury i charakteru, a w zależności od stylu materiału może być bardzo tradycyjny lub bardzo nowoczesny” – mówi projektantka wnętrz Georgia Tapert Howe . Jeszcze lepiej: Marmur jest w równym stopniu nowoczesny, jak i klasyczny. Sprzedany? Oto wszystko, co musisz wiedzieć o wyborze i pielęgnacji marmurowych mebli w Twoim domu. Jednym z takich mebli są stoliki marmurowe.

Marmur to zasadniczo skrystalizowana forma kamienia – metamorficzna skała utworzona z innych materiałów, takich jak wapień i dolomit. Pochodzi z różnych kamieniołomów i regionów na całym świecie, a marmur z każdego miejsca ma swoje unikalne cechy, od koloru po porowatość.

Być może słyszałeś (lub widziałeś) popularne odmiany, takie jak marmur Carrara, który jest wydobywany z Carrary we Włoszech i ma drobne żyłki. Ale w rzeczywistości istnieją setki różnych typów. Na przykład: marmur Yule z Kolorado, marmur Crema Marfil z Hiszpanii, marmur Levadia Black z Grecji i wiele innych. Ze względu na różne sole i minerały w każdym miejscu, każda odmiana ma różne wzory i kolory, od żywych zieleni i nastrojowych węgli po metaliczne akcenty. Złote stoliki marmurowe także mogą się podobać ponieważ są wykonane z najlepszego marmuru.

Istnieją również dwa różne „wzory”, które należy wziąć pod uwagę – jest to cięcie krzyżowe, które ma bardziej otwarty, kwiatowy wygląd, lub cięcie żyłkowe, które jest cięte w sposób, który daje bardziej „pasiasty” wygląd.

Howe zauważa, że ​​wyrazisty, mocno żyłkowany marmur jest teraz szczególnie duży. Nie bez znaczenia są też odmiany o cieplejszych odcieniach (na przykład Calacatta Gold over Carrara, która może dodać przytulności do pokoju).

Masz również wybór między wykończeniem polerowanym a matowym — ten drugi lepiej ukrywa matowe plamy, ale jest coś w błyszczącym wykończeniu, które jest szczególnie luksusowe.

Wybór odpowiedniego kawałka marmuru (i podjęcie decyzji, gdzie go umieścić) sprowadza się do osobistych preferencji. Jasne białe marmury tworzą klasyczne, luksusowe oświadczenie w jadalniach – jak widać na przykład w rewelacyjnym designerskim stylu Artemis Marble Dining Table (w American Signature). Tymczasem marmury w kolorze mogą nadać dodatkowej osobowości Twojemu salonowi lub stolikowi nocnemu.