przeprowadzki-krajowe-optimaltrans

Przeprowadzki krajowe: 7 najważniejszych rzeczy, które musisz wiedzieć, przeprowadzając się z jednego miasta do drugiego.

Przeprowadzki krajowe: 7 najważniejszych rzeczy, które musisz wiedzieć, przeprowadzając się z jednego miasta do drugiego.

Przeprowadzka w obrębie tego samego kraju może być tak samo stresująca jak przeprowadzka międzynarodowa. Oto kilka wskazówek, które sprawią, że przeprowadzka krajowa przebiegnie bardziej płynnie.

Przeprowadzka to proces, przez który większość ludzi przechodzi przynajmniej raz w życiu. Choć może to być ekscytujący czas, może być również stresujący i chaotyczny. Podczas przeprowadzki trzeba pomyśleć o wielu rzeczach, począwszy od spakowania wszystkich rzeczy, a skończywszy na upewnieniu się, że wszystko bezpiecznie dotrze do nowego domu.

Tu z pomocą przychodzą firmy zajmujące się przeprowadzkami krajowymi. Mogą one zająć się wszystkimi szczegółami przeprowadzki, od początku do końca. Wystarczy, że przekażesz im kilka podstawowych informacji o swoich rzeczach i miejscu, do którego się przeprowadzasz. Wtedy oni zajmą się resztą. Załadują wszystkie Twoje rzeczy, przetransportują je do nowego domu i rozładują. Firmy zajmujące się przeprowadzkami krajowymi znacznie ułatwiają cały proces i czynią go bezproblemowym.

Profesjonaliści z firmy przeprowadzkowej ułatwią Ci przeprowadzkę, ale są pewne rzeczy, które możesz zrobić sam.

  1. Planowanie nigdy nie szkodzi. Jeśli myślisz o przeprowadzce, poświęć trochę czasu i zastanów się, jakie przedmioty będą niezbędne w nowym domu. Pomyśl o wszystkich rzeczach, które leżały nieużywane w szafie lub w komórce – sprzedaj je teraz, póki są jeszcze coś warte (lub oddaj), aby nic nie zostało wyrzucone bez wcześniejszego wykorzystania… Nie zapominaj też o długoterminowych usługach magazynowych, takich jak te świadczone przez naszą firmę, która przechowa wszystko, od odzieży i butów po artykuły gospodarstwa domowego, bez żadnych kłopotów po obu stronach – po prostu wyślij nam e-mail, gdy będziesz gotowy 🙂

  2. Jeżeli planujesz przeprowadzkę krajową, będziesz musiał zaopatrzyć się w odpowiednie opakowania i pojemniki, w których będziesz mógł ukryć lub delikatnie przechować swoje rzeczy podczas transportu. W przypadku przedmiotów, które nie wymagają szczególnej ochrony, wystarczą duże plastikowe torby, pojemne worki i walizki. Jednak w przypadku delikatnych przedmiotów, takich jak naczynia i drogi sprzęt, należy zakupić specjalne pudła do przeprowadzek, papier pakowy i folię bąbelkową. Najpewniejszym sposobem na sprawne zapakowanie wszystkiego jest skorzystanie z pomocy profesjonalistów. Będą oni w stanie zdemontować i zapakować meble o dowolnej złożoności – od zwykłego stołu jadalnego po stół bilardowy.

  3. Jedną z najważniejszych rzeczy jest staranne spakowanie swoich rzeczy. Wcześniej należy zebrać mniejsze przedmioty i zapakować je do specjalnych pojemników – pudełek lub worków plastikowych, podpisać pojemniki i starannie rozmieścić je tak, aby nie przeszkadzały w przenoszeniu bardziej nieporęcznych przedmiotów i oczywiście, aby firma przeprowadzkowa mogła szybciej załadować je do pojazdu. Przedmioty wielkogabarytowe należy umieścić bliżej wyjścia, a pudła z delikatnymi przedmiotami w najdalszym pomieszczeniu, tak aby znalazły się na samym końcu ładunku. Podejmując te proste kroki, można sprawić, że przeprowadzka krajowa przebiegnie znacznie sprawniej.

  4. Koniecznie sprawdź dostępność miejsca docelowego, tak aby samochód mógł wjechać na podwórko lub do domu. Lepiej jest przybyć do miejsca docelowego wcześniej.

  5. Najlepiej nie spieszyć się i nie próbować przeprowadzać całego procesu w pośpiechu. Dzięki powolnemu działaniu i ostrożnemu obchodzeniu się z rzeczami można uniknąć wypadków i mieć pewność, że wszystko bezpiecznie dotrze do nowego domu. Dlatego następnym razem, gdy poczujesz potrzebę pośpiechu, pamiętaj, że lepiej się nie spieszyć.

  6. Pamiętaj, że przewóz rzeczy samochodem na duże odległości to skomplikowana usługa, na cenę której wpływa wielu różnych czynników. Pamiętaj, że niedrogo nie zawsze oznacza wysoką jakość, dlatego przy wyborze firmy kieruj się opiniami, doświadczeniem pracowników, nowością i niezawodnością floty oraz intonacją kierownika, który odbiera telefon. Jeśli zaoszczędzisz pieniądze na przeprowadzce, później będziesz musiał zapłacić więcej, jeśli nieuczciwi przewoźnicy zniszczą Twój dobytek lub kierowca nie dostarczy go na czas. Więc zrób swoje badania i wybierz mądrze!

  7. Koszt przewozu rzeczy zależy od rodzaju używanego pojazdu, ilości i wielkości Twojego mienia, a także ich podatności na uszkodzenia. Należy również doliczyć opłatę za materiały do pakowania lub demontażu sprzętu, w zależności od tego, czy wymaga on specjalnych warunków podczas przeprowadzki  – to wszystko się sumuje! Opłata pobierana jest również za poświęcony czas, a stawka godzinowa ustalana jest na podstawie liczby osób zaangażowanych w transport Twoich przedmiotów z jednego miejsca do drugiego.

Życzymy Ci udanej przeprowadzki i aby wszystko poszło dobrze w Twoim nowym mieście!

Przeprowadzki krajowe oraz międzynarodowe – Optimal Trans!