zielona dieta

Proste narzędzie do tworzenia zdrowszych nawyków — intuicyjny sposób żywienia!

Intuicyjne jedzenie jest głębokim aktem dbania o siebie, ale jeśli chodzi o włączenie łagodnego odżywiania i dbanie o siebie w sposób bardziej intencjonalny, czasami ludzie mogą czuć się zablokowani, jak to zrobić, bez przekształcania tego w dietę. W tym poście poznaj proste narzędzie do tworzenia zdrowszych nawyków – intuicyjny sposób jedzenia!

Ten post na temat tworzenia zdrowszych nawyków żywieniowych — intuicyjny sposób żywienia zawiera fragmenty mojej książki „ Łagodne odżywianie”, którą możesz już dziś zamówić w przedsprzedaży!

Cóż, nadszedł czas rozwiązania noworocznego. Jak możesz sobie wyobrazić, sam nie przepadam za ustalaniem rozdzielczości, ani nie polecam ich również moim klientom. Muszę jednak przyznać, że zawsze jest coś w środku, co delikatnie mnie szarpie na początku nowego roku… lub krzyczy wewnętrznie „Hej Rachael, weź się w garść!”

Ale poważnie, pomimo mojej pogardy dla rezolucji, całkowicie rozumiem, dlaczego tak wielu ludzi się do nich ciągnie. Zwłaszcza w tym roku, kiedy ta cała globalna pandemia rzuciła nas wszystkich w pętlę. Niezależnie od tego, czy jest to nauka pracy w domu (często przy opiece nad dziećmi), trudności finansowe, radzenie sobie ze stresem związanym z pracą na pierwszej linii, utratą lub chorobą ukochanej osoby lub samotnością, to ma wiele sensu. opieka mogła zejść na dalszy plan. Wszyscy po prostu próbujemy przetrwać w bardzo dziwnym i niepewnym czasie. Dieta pomoże Ci w uzyskaniu odpowiedniego efektu.

Teraz, gdy wydaje się, że może nadejść koniec (ale nie za blisko – pamiętaj, że wciąż mamy trochę do przejścia, zanim życie wróci do „normalności” lub jakakolwiek będzie nasza nowa normalność), możesz być zainteresowany w przywróceniu do swojego życia troski o siebie lub zdrowszych nawyków żywieniowych. A może nie – to też jest fajne! Pamiętaj, dążenie do zdrowia nie jest obowiązkiem moralnym. Jednak wierzę, że dążenie do zdrowia, bez względu na to, co zdrowie oznacza dla ciebie, jest czymś, do czego każdy zasługuje, mając odpowiednie zasoby, niestygmatyzujące informacje zdrowotne i umiejętności wspierania zmiany zachowania.

W związku z tym w dzisiejszym poście przedstawię proste narzędzie, które zawarłem w mojej książce, które może pomóc w kształtowaniu nawyków prozdrowotnych, zgodnych z intuicyjnym odżywianiem. Pamiętaj, że w zależności od tego, gdzie jesteś w swojej intuicyjnej podróży żywieniowej, możesz nie być w punkcie, w którym jesteś gotowy do celowego zaangażowania się w delikatne odżywianie i nie ma w tym wstydu! Jeśli coś wydaje się restrykcyjne, to jest restrykcyjne i prawdopodobnie będzie dla ciebie pomocne. Ale bez względu na to, gdzie jesteś w swojej podróży, mam nadzieję, że to narzędzie może zostać wykorzystane do rozwijania nawyków, które są pomocne w miejscu, w którym się znajdujesz! Dieta PCOS może być odpowiednim rozwiązaniem dla Ciebie.

Jest to również narzędzie, którego można używać do celów niezwiązanych ze zdrowiem. Jest to strategia, której używam, aby utrzymać porządek, robiąc moje finanse i listę rzeczy do zrobienia w pracy oraz regularnie sprzątając dom (pół).

Potęga małych zmian

Kiedy zbliżamy się do Nowego Roku, a ludzie wokół ciebie podejmują wspaniałe postanowienia, myślę, że ważne jest, aby rozpocząć tę rozmowę od sprowadzenia cię z powrotem na ziemię. Świat zdrowia i fitnessu gloryfikuje wielkie zmiany. Wiele popularnych programów dotyczących zdrowia i fitnessu chce, abyś zaznaczył początek „kopa zdrowia” ogromną, jednodniową zmianą. Każą ci iść na dużą skalę lub iść do domu; mówią ci, że jeśli to cię nie rzuca wyzwanie, to cię nie zmienia. Nic dziwnego, że wiele osób uważa, że ​​jeśli zmiana, którą wprowadzają, nie jest duża, to nic nie zmieni.

Ale duże zmiany rzadko są trwałe. Zamiast uczyć cię dostosowywania się do rzeczy, które dzieją się w prawdziwym życiu, takich jak późne noce w pracy, imprezy towarzyskie, zachorowania lub stresujące wydarzenia, te wyzwania związane z dietą i sprawnością uczą cię przeforsować, co może działać tylko w przypadku długi. Potęga małych zmian może pomóc Ci przy produkcie dieta żołądkowa.

W psychologii teoria poczucia własnej skuteczności opisuje, w jaki sposób wiara w twoją zdolność do wykonania działania silnie determinuje twoją zdolność do jego faktycznego wykonania. Dlatego tak ważne jest wyznaczenie celów zdrowotnych, które w dłuższej perspektywie można osiągnąć z pewnością.

Plus, małe rzeczy, które robisz, robią różnicę; mogą mieć ogromny wpływ na twoje zdrowie fizyczne i psychiczne. Odnosi się to również do negatywnych aspektów: małe rzeczy, takie jak brak jedzenia lub niedojadanie na śniadanie, niewyspana noc lub pomijanie porannego spaceru z psem, mogą wpłynąć na to, jak czujesz się przez resztę dnia. Możesz wykorzystać moc małych zmian na dobre, angażując się w pozytywne zachowania samoopieki, które prowadzą do bardziej pozytywnych zachowań samoopieki. Z biegiem czasu budujesz poczucie własnej skuteczności z dobrych uczuć i poczucia spełnienia z osiągania tych małych celów, a ta pewność siebie może pomóc ci osiągnąć jeszcze większe cele, jeśli sobie tego życzysz.

Jak stworzyć zdrowsze nawyki żywieniowe

Proste narzędzie, którego lubię używać podczas pracy z klientami nad tworzeniem nawyków prozdrowotnych, wykorzystuje analogię, której nauczyłem się od behawiorysty BJ Fogga. Porównuje w nim kształtowanie nawyku do uprawy rośliny. Aby wyhodować roślinę, najpierw znajdź w swoim ogrodzie dobre miejsce do zasadzenia nasion, a następnie odżywiaj je wodą, światłem słonecznym i wszystkim innym, czego potrzebuje do wzrostu. Chociaż na początku roślina może potrzebować trochę dodatkowej uwagi i opieki, w końcu korzenie się zadomowią, a wszystko, czego potrzebuje w tym momencie, to tylko odprawy i rutynowa konserwacja. Czasami mogą wystąpić zakłócenia w środowisku rośliny – na przykład susza – i może wymagać nieco więcej opieki i pielęgnacji, aby przetrwać. Ale ogólnie rzecz biorąc, roślina powinna dobrze prosperować bez konieczności wkładania w nią dużej ilości energii.

W analogii Fogga nasienie reprezentuje bardzo małe zachowanie, które, miejmy nadzieję, przerodzi się w nawyk. Aby zbudować nawyk, zacznij od znalezienia dobrego miejsca na drobne zachowanie w codziennej rutynie. Aby to zachowanie zakorzeniło się i stało się nawykiem, musisz je pielęgnować poprzez pozytywne wzmocnienie i świętowanie. Z biegiem czasu, gdy nawyk zostanie wyrobiony, nie będzie wymagał dużo więcej energii, aby go utrzymać, poza okazjonalnymi meldunkami i zmianami, gdy nadejdą jakieś zmiany w życiu, które mogą go zakłócić. Tak jak niektóre z twoich początkowych prób wyhodowania rośliny mogą się nie powieść, tak samo mogą być twoje wczesne próby pielęgnowania nawyku. Pomyśl o tym jako o okazji do rozwoju poprzez wykorzystanie tego, czego się nauczyłeś i zastosowanie tego, gdy spróbujesz ponownie.

Oto przykład: powiedzmy, że masz zamiar bardziej się rozciągać. Możesz pokusić się o wyznaczenie celu zajęć jogi przez określoną liczbę dni w tygodniu. A może jest to cel, który można osiągnąć przez krótki okres czasu, jak ktoś, kto wyznaczył sobie ten cel wielew przeszłości nie jest to do końca zrównoważone. Jeśli miałbyś wyhodować ten nawyk rozciągania jak roślinę, możesz ustawić sobie cel rozciągania się przez 5 minut w łóżku jako część swojej nocnej rutyny, na przykład zaraz po ustawieniu budzika na rano. Kiedy to robisz i potem, zauważ, jak się to czujesz. Świętuj fakt, że zrobiłeś coś w trosce o siebie! Jest to cel, który wyznaczyłem sobie w zeszłym roku i zauważam, że samo pamiętanie, jak dobrze jest rozciągać się w łóżku w nocy, sprawia, że ​​pragnę przerw na rozciąganie w ciągu dnia i często poświęcam trochę czasu na krótką jogę między klientami.

Oto kilka innych przykładów małych, prozdrowotnych nawyków, które są zgodne z intuicyjnym jedzeniem (a przynajmniej tak długo, jak twoją intencją nie jest zmniejszanie twojego ciała!):