folia stretch owijarka

PIĘĆ POWSZECHNIE OWIJANYCH W STRETCH PRODUKTÓW

Folia stretch do ochrony produktu to jeden z najbardziej opłacalnych i skutecznych sposobów zapewnienia bezpiecznego transportu. Niezależnie od tego, czy owija się ręcznie, czy maszynowo, firmy używają folii stretch na całym świecie.

Pakowane produkty mogą się znacznie różnić. Większość firm stosujących folię stretch łączy wiele produktów w jeden ładunek, ale niektóre używają folii stretch do ochrony produktów na zewnątrz.

W tym poście opiszemy niektóre najczęściej owinięte folią produkty na całym świecie. Różne produkty szczegółowo wykorzystują różne szerokości, grubości i typy folii.

  1. Pudła

Większość produktów detalicznych kupowanych i sprzedawanych na całym świecie jest pakowana luzem w pudła z tektury falistej. Po napełnieniu wielu pudełek pakowanych luzem, są one umieszczane na paletach do wysyłki.

Rodzaj folii stretch może się różnić w zależności od dwóch głównych czynników. Całkowity ciężar ładunku na palecie i sposób nakładania folii stretch.

Ten ostatni można łatwo określić za pomocą folii ręcznej lub maszynowej, w zależności od zastosowania. Określenie odpowiedniej folii do całkowitej wagi palety może być trudne. W grę wchodzą inne czynniki, takie jak wysokość palety i rodzaj ładunku.

Większość firm owijających palety pudeł przeszła na alternatywne formuły żywic o wysokiej wydajności lub wstępnie rozciągniętą folię stretch . Alternatywna folia stretch z żywicy umożliwia użytkownikom stosowanie cieńszej folii, zapewniając jednocześnie bezpieczny ładunek. Te alternatywne mieszanki są dostępne w różnych grubościach i pod różnymi nazwami. Zdecydowanie zaleca się znalezienie odpowiedniej folii o wysokiej wydajności, aby właściwie zabezpieczyć pudła na paletach. Może zaoszczędzić firmom tysiące dolarów rocznie.

Folia pre-stretch to standardowa folia rozciągnięta do 90% całkowitego rozciągnięcia i nawinięta na rolkę. Folia pre-stretch wymaga bardzo małego rozciągnięcia podczas aplikacji. Jest to doskonała opcja dla lekkich jednorodnych ładunków skrzynkowych.

  1. Beczki

Beczki są wykonane z różnych materiałów i występują w różnych rozmiarach i kształtach. Typowe ładunki paletowe obejmują cztery 55-galonowe beczki, które można wypełnić różnymi towarami, w tym zbożami, płynami, chemikaliami i wieloma innymi produktami.

Większość ładunków paletowych zawierających beczki jest ciężka. Ze względu na wagę wielu paletyzowanych beczek często są one owijane grubszą folią premium. Maszyny pakujące radzą sobie nawet z pakowaniem beczek.

Najbardziej znaną grubością folii stretch jest grubość 80 G. W większości wszystkich beczek na paletach stosuje się folię stretch o grubości co najmniej 115 G, a niektóre nawet do 150 ga. grubość określona przez całkowitą wagę palety.

  1. Meble

 

Nowe meble są często owijane folią stretch na czas transportu od producenta do sprzedawcy. Wiele mebli nie mieści się na palecie i jest wysyłanych pojedynczo. Folia stretch używana do owijania nowego mebla jest często używana do ochrony zewnętrznej podczas transportu.

Folia używana do transportu jest często usuwana z elementu po dotarciu do salonu sprzedaży detalicznej. Zastosowana folia służy wyłącznie do ochrony zewnętrznej i nie wymaga napinania ładunku. Najbardziej przystępną opcją do tego zastosowania jest wstępnie rozciągnięta folia. Wstępnie rozciągnięta folia zapewnia ochronę zewnętrzną w przystępnej cenie.

  1. Drewno

 

Drewno różnych gatunków i odmian jest owijane folią stretch do transportu na całym świecie. Tarcica jest często wiązana i często nie wykorzystuje się folii stretch, ale większość drewna opałowego i innych produktów z surowego drewna jest owijana folią stretch. Owijarka do palet poradzi sobie z pakowaniem drewna.

Drewno opałowe jest jednym z najpopularniejszych produktów drewnianych owiniętych w folię rozciągliwą. Wiele firm sprzedających drewno opałowe wybiera do utwardzania wentylowaną folię stretch. Po ścięciu drewno musi utwardzać się przez kilka miesięcy, zanim będzie gotowe do spalania. Wentylowana folia stretch umożliwia ucieczkę wilgoci z paletyzowanego drewna w celu przygotowania go do spalania.

Po utwardzeniu drewno często jest siekane na mniejsze kawałki do spalenia. Drewniane wiązki są zwykle owijane folią stretch o szerokości od 2 cali do 10 cali. Najczęściej stosowana grubość do owijania wiązek drewna to grubość 90 mm.

  1. Butelki i puszki

Butelki i puszki pakowane w skrzynie są paletyzowane i wysyłane na cały świat. Większość płynów jest pakowana w butelki lub puszki. Ponieważ są to produkty konsumpcyjne, są stale wysyłane w dużych ilościach do sprzedawców detalicznych.

Ładunki paletowe butelek i puszek mogą być bardzo ciężkie w zależności od wysokości palety. Większość palet butelek i puszek waha się od 1800 funtów. – 2800 funtów. Chociaż ładunki na paletach są często ciężkie, są one jednolite i pozbawione ostrych krawędzi i narożników.

Wiele firm wybiera grubszą, wysokowydajną folię stretch z żywicy do owijania palet butelek i puszek. Grubsza folia o wysokich parametrach jest często bardziej opłacalna niż folia stretch premium, a jednocześnie nie zagraża bezpieczeństwu ładunku.

Wniosek

Te pięć popularnych produktów szczegółowo przedstawia tylko kilka zastosowań i odmian folii stretch na rynku. Firmy pakujące kilka ładunków produktów rocznie powinny zdecydowanie rozważyć różne folie dostępne na rynku.

Znalezienie odpowiedniej folii stretch do zabezpieczenia lub ochrony pakowanego produktu w przystępnej cenie pozwoli zaoszczędzić na kosztach folii i uszkodzonych ładunkach. Zadzwoń do naszego działu sprzedaży pod numer 1-800-441-5090, jeśli masz pytania dotyczące zastosowań folii stretch, a my dołożymy wszelkich starań, aby zaoferować odpowiednią folię stretch w odpowiedniej cenie.

Sprawdź ofertę na montaż klimatyzacji Wrocław oraz zbiorniki na deszczówkę.