pexels-tom-fisk-3057963

Modyfikacja kontenerów. Jakich modyfikacji dokonywać?

Kontenery handlowe, po zakończeniu ich eksploatacji pozostaje przechowywanie towarów, nowi właściciele coraz częściej decydują się na ich przekształcenie lub modyfikację.

Mówiliśmy już wcześniej o wszystkich ogromnych możliwościach transformacji, jakie posiada kontener i o korzyściach, jakie niosą.

W tym artykule porozmawiamy o kilku ważnych punktach przy podejmowaniu decyzji o zmianie struktury twojego kontenera na zawsze, mamy nadzieję, że ci to pomoże.

Cel modyfikacji

Zanim zaczniesz używać pochodni w swoim pojemniku do wykonania awangardowego dzieła sztuki, pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, to zadać sobie pytanie, jaki jest cel dokonywania modyfikacji, czy są one naprawdę konieczne i budżet.

Wspominamy o tym, abyście nie dokonywali cięć lub modyfikacji, które mogą wpłynąć na konstrukcję pojemnika i później tego żałować, im mniej cięć, tym lepiej.

Bezpieczeństwo

Jeśli twoim celem jest zapewnienie większego bezpieczeństwa wewnątrz kontenera, prawdopodobnie okno lub inne drzwi nie są czymś zbyt logicznym. Sam pojemnik jest już sejfem, jednak można jeszcze wprowadzić w nim pewne modyfikacje poprawiające ochronę.

Przykładem tego jest osłona na kłódkę, czyli „mały domek” wykonany ze stali, dzięki czemu używanej kłódki nie widać ani nie można jej naruszyć narzędziami takimi jak m.in. młotki, nożyce.

Jednak innym przykładem zabezpieczenia może być budka lub magazyn odpadów niebezpiecznych, które w obu przypadkach modyfikacja kontenera do zastosowania musi zawierać większe atrybuty i większą złożoność.

funkcjonalność

Oprócz bezpieczeństwa, kolejną cechą poszukiwaną podczas modyfikacji kontenerów jest dodanie większej funkcjonalności, niezależnie od tego, czy chodzi o rozpoczęcie działalności w firmie, lokalu handlowym, czy o umożliwienie kabiny do przyjemnego pobytu.

Szukając tego celu, pamiętaj, że modyfikacje, które należy wprowadzić, będą bardziej złożone, prawdopodobnie będziesz musiał zatrudnić wykwalifikowaną siłę roboczą. 

Bardzo wyraźnym przykładem funkcjonalności, jaką można nadać to kontenery biurowe, które zmodyfikował jeden z naszych klientów; który zainstalował system hydrauliczny do otwierania i zamykania jednej ze stron, która funkcjonowała jako lada.

System modułowy

Ten punkt, bardziej niż cel sam w sobie, jest systemem konstrukcyjnym, który możemy wdrożyć podczas korzystania z kontenerów morskich i o którym mówiliśmy już w poprzednim artykule.

W tym projekcie, oprócz możliwości całkowitego przeniesienia budynku z miejsca, pomyślano o przyszłej rozbudowie, aby wszystkie jego okna mogły pełnić funkcję drzwi, a wszystkie drzwi jako okna, dając możliwość dodawania modułów po dowolnej stronie budynek.

Jak dokonać modyfikacji

Znając przeznaczenie swojego kontenera, możesz zabrać się do jego modyfikacji. Jeśli masz narzędzie i wiedzę, możesz to zrobić. Jednakże niektóre modyfikacje będą prawdopodobnie wymagały profesjonalnej pomocy.

Do wykonania cięć w pojemniku potrzebne będą narzędzia i materiały, których kowale zwykle używają w swojej pracy, między innymi sprzęt do cięcia, spawania. Zalecamy najpierw dokonać dokładnych pomiarów. 

Tak, z drugiej strony, producent kontenerów ma większy budżet i możesz zatrudnić osoby trzecie, masz możliwość bardziej profesjonalnej pracy nad kontenerem i zaplanowania wszystkich niezbędnych modyfikacji.