marmurowe stoliki dbanie

Marmurowe stoliki , o które trzeba dbać

Marmur to wygląd, który od wieków dodaje czystego i eleganckiego wyglądu domom. Uwielbiam patrzeć, jak ten trend ożywa w projektowaniu wydarzeń! Nie było to łatwe, ale upolowałem wysokiej jakości ładowarkę wykonaną z akrylu z wiarygodnymi szarymi, marmurowymi żyłkami. Ręcznie robione indywidualnie przez kanadyjską firmę, choć fałszywe, są wysokiej jakości dziełami sztuki.

Ubierz neutralną paletę lub dodaj nowoczesny, biały kontrast do jasnego projektu stołu. Nasze marmurowe stoliki są wszechstronne i stanowią idealną podstawę do nakładania warstw naczyń we wszystkich stylach. Marmurowe stoliki kawowe, będą u Ciebie trwałym elementem wyposażenia domu, jeżeli będziesz o nie dbał.

Czy masz marmurowy stół?

Niezależnie od tego, czy jest to odziedziczona pamiątka, czy nowy zakup i inwestycja, musisz upewnić się, że podejmujesz odpowiednie środki, aby ją chronić. Centralnym punktem mojej jadalni jest mój duży, drogi, bardzo ciężki złoty stolik z marmuru Saarinen. Ten całkowicie vintage kawałek nadal wygląda wspaniale i powinien. Jest dobrze utrzymany. Mimo, że ma ponad pół wieku, wygląda niesamowicie, bez żadnej wady. Jak mam to zrobić? Oczywiście mam obsesję na punkcie powierzchni marmuru. Ale nie musisz być tak śmieszny jak ja. Nadal możesz dobrze dbać o swoje marmurowe meble bez całkowitego OCD. Oto kilka prostych wskazówek, jak dbać o marmurowe meble, aby wyglądały nieskazitelnie.

Magia marmuru

Po pierwsze, poznaj swój materiał. Marmur to porowata skała z rodziny wapiennych. Ceniony jest za swój żywy charakter i pełen naturalnych wad. Spodziewaj się pewnej deprecjacji, to część uroku. Tylko wariatki takie jak ja mogą uchronić te cudowne kamienie przed okazjonalnym zadrapaniem lub, o rany!, małym odpryskiem. W porządku. Wydanie. Odpuść sobie.

Poznaj swoich wrogów

Po drugie, wiedz, co zniszczy twoją miłość. Ekstremalne temperatury i silne uderzenia złamią Twój marmur. To jest koniec gry. Staraj się więc nie przenosić go przez cały czas, reguluj temperaturę w pomieszczeniu, w którym przebywa, i dokładaj wszelkich starań, aby był bezpieczny w dniu przeprowadzki. Profesjonalni przeprowadzki? Zobaczmy kilka referencji. Możesz nawet pojechać z klimatyzowaną ciężarówką. Mówię tylko. Również – wydaje się to oczywiste, ale nie stawiaj niczego zbyt ciężkiego na tym stole. To kamień, ale nie jest niezwyciężony.

Zapieczętuj swój stół

Po trzecie, zapieczętuj to. Od razu. Uszczelka stworzy wodoodporną barierę. Ponieważ kamień jest porowaty, jest to niezbędny krok. Po prawidłowym nałożeniu będziesz w stanie łatwo zebrać rozlane płyny. Chcesz zobaczyć, jak trzyma się twoja pieczęć? Spryskaj tylko odrobinę wody na powierzchnię. Jeśli woda nie spływa, będziesz potrzebować świeżej sierści. Spodziewaj się uszczelniania co roku, mimo że popularne marki uszczelniaczy twierdzą, że trwają trzy. Zaufaj mi! Czego użyć jako uszczelniacza? Jeżeli masz srebrny stolik marmurowy pamiętaj o tym żeby go zawsze konserwować.