wycieraczki -1909014

Kupowanie Wycieraczki Zewnętrznej: Na Co Zwrócić Uwagę.

Niezbędne jest posiadanie  wycieraczki zewnętrznej tuż przy każdym wejściu, aby chronić wnętrza przed brudem, błotem, wodą, śniegiem i deszczówką wnoszonymi przez obuwie ludzi. Mogą również pełnić funkcję dekoracyjną i dawać miły widok osobom wchodzącym do domu lub miejsca prowadzenia działalności. W tym artykule znajdziesz wskazówki, na co powinieneś zwrócić uwagę przy  zakupie wycieraczki zewnętrznej .

Cechy, Których Należy Szukać

Oto niektóre z najważniejszych cech, na które powinieneś zwrócić uwagę, aby mieć pewność, że otrzymujesz dobry produkt przy wyborze wycieraczki zewnętrznej.

Bez Wyzwolenia

Upadki są główną  przyczyną niezamierzonych obrażeń wśród dorosłych w wieku 65 lat i starszych w Polsce. Z tego powodu wycieraczka zewnętrzna nie może powodować potknięć i upadków. Wybierz wycieraczkę, która nie marszczy się na środku ani nie zawija na krawędziach. Wybierz również taki, który nie rozdziera się łatwo, ponieważ podarte części mogą stwarzać zagrożenie potknięciem.

Antypoślizgowy

Wycieraczki aluminiowe nie mogą się przesuwać podczas chodzenia po nich. Upewnij się, że mata jest przymocowana do podłogi za pomocą podkładu o dużej przyczepności. Wybierz również taki, który ma teksturę o wysokim współczynniku tarcia, która utrzyma się na obuwiu i skutecznie zeskrobuje brud z obuwia.

Absorbent

Mata musi być w stanie wchłonąć wodę lub błoto, które się na niej znajdzie, zapobiegając przedostawaniu się jej do domu. Idealnie nadaje się do tego wycieraczka z zagłębionymi tamami wodnymi, ponieważ zatrzymuje wodę i brud w wycieraczce, tak że nie można jej wnieść do środka.

Wodoodporny

Oprócz tego, że jest chłonna, wycieraczka zewnętrzna musi być również wodoodporna. Dzięki temu mata nie nasiąknie wodą i nie będzie ciężka, co utrudnia czyszczenie lub przesuwanie.

Łatwe Do Czyszczenia

Twoja wycieraczka zewnętrzna powinna być łatwa do czyszczenia. Musisz być w stanie po prostu spłukać go wodą, wytrzeć wilgotną szmatką lub potrząsnąć nim, aby usunąć brud lub zanieczyszczenia.

Z Jakiego Materiału Powinna Być Wykonana Wycieraczka?

Jedną z najważniejszych kwestii, na które należy zwrócić uwagę przy wyborze wycieraczki zewnętrznej, jest materiał, z jakiego jest wykonana. To określi, jak trwała, skuteczna i łatwa w czyszczeniu jest Twoja mata.

Kokos

Maty kokosowe są wykonane z naturalnych włókien kokosowych, dzięki czemu są trwałe i przyjazne dla środowiska. Można je łatwo wyczyścić, uderzając w nie wiosłem. Ponadto mają rustykalny wygląd i z wiekiem wyglądają jeszcze lepiej.

Polipropylen

Maty polipropylenowe są wykonane z materiału syntetycznego, który może wytrzymać duże zużycie i jest odporny na pleśń i gnicie. Są łatwe do czyszczenia, wystarczy je potrząsnąć lub spłukać wodą. Wadą jest jednak to, że ich stos może spłaszczyć się z wiekiem.

Nylon

Maty z logo to kolejna opcja syntetyczna. Są również trwałe i łatwe do czyszczenia za pomocą węża lub szczotki. Nie są jednak odporne na plamy.