hotel 4

Jak wybrać dobry i tani hotel w 2022 roku?

Mówi się, że dobro nie jest tanie, a jeśli coś jest szybkie, to nie może być dobre. Jednak w branży hotelarskiej jest kilka dobrych praktyk, które mogą pomóc w znalezieniu ciekawego noclegu lub innych miastach za niewielkie pieniądze.

Kryteria minimalne

Ustalamy minimalne kryteria, jakie musi spełnić hotel, aby móc go wybrać. Przejdźmy do portalu booking.com, gdzie większość hoteli ma swoje własne oferty. Tam zaznaczamy kryteria, które nas interesują. Najważniejsza jest ilość łóżek w pokojach, czy to śniadanie, lokalizacja, parking itp. Nie zniechęcaj się spóźnionymi terminami – hotele często mają zarezerwowane pokoje, których nie uwzględniają w rezerwacji, więc możemy zadzwoń i zapytaj. Jest to szczególnie ważne jeśli myślisz o miejscu na wesele Ostrołęka lub ważną konferencję.

Opinie w internecie

Musimy zwracać uwagę na opinie, kiedy są wystarczające, kiedy są wiarygodne, kiedy nas zachęcają lub zniechęcają. Na przykład wiele recenzji może ostrzegać o nieprzyjemnym zapachu w hotelu lub o dużym hałaśliwym remoncie w pobliżu. To czynniki, które mogą zrujnować nasz pobyt. Miejmy to na uwadze.

Hotele spełniające Twoje kryteria

Gdy mamy kilka nocy, które spełniają nasze kryteria, możemy zrobić kolejny krok. Często cena za rezerwację lub innego agenta jest wyższa niż w przypadku bezpośredniej rezerwacji zakwaterowania. Interesuje nas, czy hotel ma własną stronę internetową, czy są promocje w jego sieciach społecznościowych itp.

Zadzwońmy do hotelu

Nie bój się dzwonić i pytać o pokoje i ceny. Zadajmy sobie pytanie, czy można jakoś obniżyć cenę rezygnując z niektórych udogodnień, polubienia i udostępnienia publikacji, aktywacji newslettera. Jeśli nam się nie wstydzi, poproś o dodatkowy rabat.

Poziom rezerwacji

Spróbujmy aktywować konto Genius 2 w portalu rezerwacyjnym, co pozwoli nam na rezerwację pokoi w hotelach biorących udział w najtańszym projekcie. Często możesz skorzystać ze specjalnych ofert rezerwacji, aby zarezerwować nocleg w niskiej cenie nawet w ostatniej chwili. Hotele, nawet te dobre, jak Hotel Ostrołęka, charakteryzujące się niskim obłożeniem, wolą klienta zwracającego uwagę na cenę niż wszyscy inni.

Mam nadzieję, że poprzedni artykuł pomógł ci wybrać tani, ale dobry hotel w 2022 roku.