Jak wiercić mur

Jak wiercić mur
Wiercenie w cegle i przez nią różni się nieco od wiercenia w drewnie. Dzieje się tak, ponieważ mur jest o wiele twardszy i gęsty. Sprawdź naszą ofertę! Mamy narzędzia do wbijania, oraz wiele innych rodzaji.

W tym krótkim przewodniku wyjaśnimy najłatwiejszy i najskuteczniejszy sposób wiercenia w cegle i murze, wiertła, których należy używać do pracy , oraz inne wskazówki, które należy wziąć pod uwagę po drodze.

Omówimy:

Wiertarka
Prędkość
Trochę
Jak przewiercić cegłę krok po kroku
Przed przeczytaniem naszego przewodnika warto poświęcić trochę czasu na sprawdzenie , jak zachować bezpieczeństwo podczas wiercenia w murze , chroniąc się przed szkodliwym pyłem, który tworzysz.

Jakiej wiertarki użyć do murowania
Konieczne jest użycie wiertarki przeznaczonej do wiercenia otworów w kamieniu, betonie lub cegle. Oznacza to, że będziesz potrzebować wiertarki z trybem młota. Zaopatrz się również w zszywacz do łączników, który mamy w ofercie, oraz gwoździe do gwoździarki! Nieużycie wiertarki z funkcją młotka spowoduje uszkodzenie narzędzia lub po prostu nie będzie w stanie wykonać pracy.

W trybie młota wiertło będzie obracać wiertło, ale zapewni krótkie, szybkie uderzenia młota, aby rozdrobnić substancję, w którą wiercisz w tym samym czasie. Ta czynność powoduje rozbicie muru podczas wiercenia, umożliwiając wiercenie wiertłem w twardym przedmiocie obrabianym.

Wiertarka kombi jest wyposażona w tryb młota, dzięki czemu jest idealnym koniem roboczym w miejscu pracy, umożliwiając wiercenie większych otworów w drewnie, a nawet w stali. A dzięki trybowi młotka będziesz mógł wykonywać również otwory w murze.

Zapoznaj się z naszym przewodnikiem zakupu wierteł, aby uzyskać próbkę wiertła, które zalecamy rozważyć.

wiertło sds do muru
Jakiej wiertarki użyć do murowania
Oczywiście podczas wiercenia w betonie, cegle lub murze powstaje duże tarcie. Dlatego ważne jest, aby podczas użytkowania utrzymywać jak najmniejszą prędkość obrotową wiertła, aby zapobiec przegrzaniu wiertła.

Dobrej jakości wiertarka będzie miała cechy, które pomogą zapobiec przegrzaniu lub spaleniu silnika, ale to zależy od operatora wiertarki – tj. Ty – aby upewnić się, że wiertło nie przegrzeje się ani nie zakleszczy.

Wybierz najniższą prędkość wierteł. I pamiętaj, aby usunąć kurz podczas wiercenia, zwalniając spust i kilkakrotnie wyciągając wiertło, zanim ponownie rozpoczniesz wiercenie.

Jakiego wiertła użyć do cegły?
Jak już wspomniano, użycie najlepszego wiertła do pracy ma kluczowe znaczenie, ale równie ważne jest użycie odpowiedniego wiertła do pracy. W Tooltop znajdziesz wiertła zaprojektowane specjalnie do muru i cegły.

Różnica między tymi wiertłami a zwykłymi polega na tym, że są one przeznaczone do wiercenia w znacznie twardszych materiałach. Często mają końcówki z węglika wolframu, które pomagają im dłużej zachować ostrość, oraz karbowaną konstrukcję, która zapewnia skuteczniejsze usuwanie kurzu.

Wiertła do kamienia zapewnią czyste, precyzyjne otwory bez pękania cegieł, ale muszą być używane przy znacznie niższych prędkościach niż standardowe wiertła HSS.

Dzieje się tak, ponieważ nagrzewają się znacznie szybciej. Występują we wszystkich kształtach i rozmiarach, niektóre z bardzo długimi długościami roboczymi, aby przejść przez obie warstwy cegieł w ścianie szczelinowej.

Wybierając wiertło do muru, pamiętaj, aby wybrać wiertło z odpowiednim chwytem, ​​pasującym do Twojej maszyny. Jeśli używasz wiertarki udarowej SDS, musisz wybrać wiertło SDS plus do muru. Tooltop przechowuje mnóstwo wierteł do kamienia .

Uwielbiamy gamę Bosch CYL-3 . Te wiertła do cegieł i muru zapewniają dobre usuwanie pyłu i mniejsze tarcie oraz są kompatybilne z systemami chwytu cylindrycznego do wszystkich przewodowych i akumulatorowych wiertarek udarowych.

wiertło do cegły
Jak wiercić w cegle
krok po kroku
Teraz przejdźmy do powodu, dla którego tu jesteś; jak prawidłowo wiercić w cegle. Postępuj zgodnie z naszymi prostymi krokami poniżej:

Zaznacz miejsce, w którym chcesz wywiercić w taki sam sposób, jak w przypadku każdego innego otworu

Wybierz najlepszą prędkość i tryb dla aplikacji, jak omówiono powyżej

Powoli uruchom wiertarkę i pozwól jej rozpocząć wiercenie otworu. Nie naciskaj zbyt mocno, ponieważ zbyt szybko się nagrzeje

Gdy dziura się zacznie i nie może się oddalić, możesz zacząć zwiększać prędkość

Poruszaj wiertłem do przodu i do tyłu, aby usunąć kurz i zanieczyszczenia z otworu. Zapobiega to nadmiernemu zapychaniu się fletów

Po osiągnięciu żądanej głębokości wiertła trzymaj wiertło w ruchu, aby usunąć pozostały kurz i gotowe

W razie potrzeby możesz teraz włożyć wtyczkę Rawl do otworu
Zatyczki Rawl są „służy do umożliwienia mocowania śruby w materiale, który jest porowaty lub kruchy lub który w inny sposób nie utrzymałby ciężaru przedmiotu przymocowanego śrubą”.

Najważniejsze wskazówki do zapamiętania podczas wiercenia w cegle
Podczas wiercenia w cegle najlepiej używać najmniejszej możliwej prędkości, która pozwoli wykonać zadanie

W przypadku miękkiego muru użyj najwolniejszego ustawienia prędkości i nie włączaj młotka, ale w przypadku twardego muru wybierz nieco większą prędkość i włącz młotek

Jeśli powierzchnia cegieł jest gładka, możesz użyć dziurkacza do gwoździ, aby stworzyć punkt wyjścia dla swojego wędzidła. Zapobiegnie to błądzeniu wiertła

Niech wiertło wykona pracę. Użyj rękojeści bocznej, jeśli wiertarka jest w nią wyposażona. Opieraj się o wiertło podczas pracy, ale bez użycia siły, pamiętając o powyższym kroku dotyczącym usuwania kurzu
Zamieściliśmy krótki film o tym, jak wiercić cegłę wiertłem SDS. Pomoże Ci to zwizualizować proces: