instalacje gazowe

Domowa instalacja gazowa

Domowa instalacja gazowa

Poniżej znajdują się informacje dla budowniczych i wykonawców, którzy chcą zainstalować nową linie dostarczającą gaz ziemny do instalacji gazowej.

1. Linia serwisowa gazu

Osoba zarzadzajaca inwestycja powinna wskazać trasę dla instalacje gazowe Wrocław. Właściciel powinien zidentyfikować wszelkie podziemne bariery na swojej posesji (tj. szamba, system tryskaczowy, podziemne linie elektryczne, zbiorniki oleju, studnia, niewidoczne ogrodzenie itp.) i będzie zobowiązany do dostarczenia wszelkich niezbędnych zezwoleń lub udokumentowanych służebności.

2. Lokalizacja licznika gazu

Osoba zarządzajaca nieruchomością powinna wskazać uzgodnioną lokalizację na budowie i planie sytuacyjnym oraz na wniosku o usługę gazową. Właściciel zobowiązany jest wystawić fakturę na wszelki niezbędny wkład do wykonania usługi gazowej lub kaucję za usługę gazową i zobowiązany jest podpisać wniosek o usługę gazową. Jeśli wymagana jest zmiana, właściciel jest odpowiedzialny za powiadomienie podmiotu wykonujacego usługę gazową przed instalacją.

3. Wstępne oznaczenie inwestycji gazowej

Podmiot wykonujacy inwestycję gazową po uzgodnieniu z inwestorem powinien określić granice wykopu za pomocą białej farby w sprayu. Określenie granic inwestycji gazowej pozwoli na zachowanie większego bezpieczeństwa przy wykonywaniu wykopów, dzięki czemu możliwe będzie uniknięcie kolizji maszyn roboczych z instalacjami gazowymi znajdującymi się pod powierzchnią ziemi.

4. Bezpieczeństwo podczas usuwania starej instalacji gazowej oraz kładzenia nowej instalacji gazowej

  Inwestor oraz podmiot wykonujący zleconą pracę usług gazowniczych powinni na bieżąco konsultować się w sprawie przeprowadzanych prac w celu zidentyfikowania, zlokalizowania i oznaczenia podziemnych mediów. Zdarzają się sytuacja, w których stan rzeczywisty instalacji gazowych zakopanych pod ziemią różni się od tego przedstawionego na planu technicznym, dlatego ważne jest aby pamiętać o tym punkcie. W razie znalezienia rozbieżności podmiot powinien poinformować inwestora o zmianach dotyczących starej instalacji gazowej, powinien uwzględnić to na planie technicznym, zmodyfikować go, oraz jeśli to konieczne wprowadzić poprawki do nowo tworzonej instalacji gazowej.

5. Instalacja linii gazowej

Kolejnym krokiem w inwestycji tworzenia instalacji gazowej jest wybranie podmiotu, który wykona nam instalację gazową. Profesjonalna firma instalacyjna gazownik Wrocław jest w stanie wykonac inwestycję w krótkim terminie oraz z zachowaniem wszystkich wymogów bezpieczeństwa. Gazownik Wrocłw dysponuje wszystkimi niezbędnymi narzędziami aby wykonać w pełni sprawną i funkcjonalną instalację gazową. W razie gdyby potrzebna była ingerencję w posesję, na przykład wykop – to również nie stanowi problemu. Serdecznie zachęcamy do kontaktu w celu ustalenia terminów oraz wyceny.

6. Instalacja gazomierza

Po wykonaniu w pełni szczelnej instalacji gazowej konieczne jest przeprowadzenie jeszcze kilku kroków. Jednym z nich jest wykonanie próby szczelności Wrocław. Po pozytywnym przejściu próby szczelności, możemy skonsultować się z naszą lokalną gazownią, w celu założenia licznika oraz zaplombowania go. Jest to niezbędny etap, aby gazowania mogła przywrócić nam przepływ gazu do naszego mieszkania.

7. Zakończenie inwestycji gazowej

Po przejściu przez wszystkie kroki możemy cieszyć się w pełni sprawną instalacją gazową oraz nie martwić się o nasze bezpieczeństwo.