
Czy mechaniczne zabezpieczenia samochodowe są skuteczne?
Regularnie słyszymy o kradzieżach samochodów, kosiarek, rowerów i innego sprzętu. Z tego powodu każda firma jest zmuszona inwestować w bezpieczeństwo, inwigilację, ochronę lub ostrzeganie o ukrytych samochodach. Elektronikę można ominąć, ale co z niewygodną ochroną mechaniczną? Czy to proste rozwiązanie zapewni nam skuteczną ochronę? Wiele osób zastanawia się, czy ta stara, prosta metoda nie jest najlepsza. W tym artykule chcemy obalić ten mit.
Dodatkowe zabezpieczenia, takie jak „blokady mechaniczne”
Oczywiście im więcej problemów ma złodziej, tym lepiej dla nas. Zmniejsza się ryzyko kradzieży. W ten sposób definiujesz ręczne urządzenia zabezpieczające, czy to na kolumnie kierownicy, skrzyni biegów, czy na pedale. Jako użytkownicy naszych samochodów sami jednak musimy poznać zalety i wady tej formy zabezpieczenia. Te zabezpieczenia są widoczne dla potencjalnego złodzieja i działają odstraszająco. Jednak korzystanie z nich za każdym razem, gdy wysiadamy z samochodu, jest po prostu irytujące i czasochłonne. Musimy je usunąć po wejściu, a następnie włożyć je z powrotem, gdy chcemy wyjść. Nie zapominajmy też, że nie ma dziś dobrych łańcuchów do rowerów! Złodzieje, którzy wybierają rower, przychodzą z bezprzewodową szlifierką i przecinają każdy łańcuch. To samo można zrobić z osłoną kolumny kierownicy. Wyłączenie zajmuje wtedy chwilę i takie zablokowanie z pewnością nie jest skutecznym zabezpieczeniem auta przed kradzieżą. Zawsze ważne jest, aby wiedzieć, gdzie zostawiamy samochód i czy polegamy tylko na tym poziomie bezpieczeństwa. Wtedy to zabezpieczenie antykradzieżowe samochodu może nas łatwo zawieść. Miej na uwadze, że chwilowe wskoczenie do sklepu i wyjście z auta bez ręcznego zablokowania może skutkować kradzieżą auta. Ruchliwy parking w ciągu dnia nie jest przeszkodą dla złodziei, jeśli znajdą Twój samochód i nie zabezpieczysz go ani na chwilę. Złodzieje mogą to wykorzystać.
Ocena końcowa
Podsumowując, precyzyjna ochrona mechaniczna jest oceniana na 5/10 w skali jakości ochrony samochodowej. Jest skuteczny i zapobiegawczy, szczególnie na noc lub gdy zostawiamy samochód na dłuższy czas w niebezpiecznym miejscu. Pamiętaj, że ubieranie się może być żmudne i czasochłonne, więc sprawdza się w przypadku osób, które raz dziennie idą do pracy, a potem wracają i ubierają się. Jeżeli poruszasz się pojazdem często dynamicznie, to zabezpieczenie auta nie jest dla Ciebie.