container-g2c3c3a55a_1280

Budowa domu z kontenera.

Rozpocznij proces budowy

Teraz nadszedł czas, aby rozpocząć budowę domu kontenerowego. Niezależnie od tego, czy zatrudniasz wykonawców do prowadzenia prac, czy sam podejmujesz się realizacji projektu, budowa domu kontenerowego zazwyczaj obejmuje poniższe kroki.

Dodaj otwory

Wszystkie kontenery transportowe są wyposażone w duże drzwi wahadłowe na jednym końcu. Chociaż te drzwi są idealne do załadunku i rozładunku towarów, możesz chcieć inaczej wykorzystać tę cenną powierzchnię podłogi w swoim domu kontenerowym. Na szczęście kontenery transportowe można łatwo modyfikować. Może nawet dostarczyć gotowe do spawania drzwi dla ludzi — oprócz okien, otworów wentylacyjnych i nie tylko — aby wnieść funkcjonalność i światło do Twojego domu kontenerowego.

Dodaj dach

Twój kontener wysyłkowy zostanie dostarczony z nienaruszonym standardowym płaskim dachem. Jeśli jednak mieszkasz na obszarze o częstych opadach deszczu, możesz chcieć zainstalować dach pochyły na swoim domu kontenerowym. Nachylony dach odwróci deszcz od fundamentów wiosną, latem i jesienią. W miesiącach zimowych zapobiegnie gromadzeniu się śniegu i obciążaniu górnej części pojemnika.

Wykadruj wnętrze

Chociaż integralność strukturalna kontenera transportowego jest silna, traci on część tej integralności, gdy wycina się otwory w bokach. Być może Ty (lub Twój wykonawca) będziecie musieli wzmocnić część konstrukcji stalowymi belkami. Jest to szczególnie ważne przy układaniu pojemników jeden na drugim. 

Gdy konstrukcja zostanie uznana za stabilną, czas przystąpić do obramowania wnętrza. Ramy te będą wspierać nowe ściany kontenera, które ukryją prace elektryczne, hydraulikę i izolację przed wzrokiem. Możesz także wiercić w tych ścianach bez naruszania „powłoki budynku”. 

Dodaj narzędzia

Na tym etapie będziesz chciał dodać komponenty elektryczne i hydrauliczne do swojego domu kontenerowego, aby był w pełni funkcjonalny.

W zależności od klimatu w Twojej okolicy krok ten może obejmować instalację paneli słonecznych na dachu Twojego domu kontenerowego. Liczba paneli słonecznych, które można zainstalować na dachu, będzie zależała od mocy i grubości paneli. Z reguły można jednak założyć, że na 20-stopowym kontenerze transportowym zmieści się 6 paneli słonecznych i do 12 paneli na 40-stopowym kontenerze transportowym.

Zaizoluj swój pojemnik

Izolacja jest bardzo ważnym krokiem w budowie domu kontenerowego. Bez izolacji będziesz mieć bardzo małą kontrolę klimatu w swoim domu. Nie będziesz również w stanie kontrolować kondensacji przechodzącej przez ściany, co może powodować problemy, takie jak uszkodzenia spowodowane przez wodę , pleśń i pleśń.

Dodaj izolację między ścianami kontenera a ścianami wewnętrznymi. Zainstaluj między nimi paro izolację, aby zapobiec kondensacji i gromadzeniu się wilgoci. 

Kiedy dodajesz wejścia do dowolnych otworów w kontenerze, takich jak okna, drzwi i świetliki, upewnij się, że są one uszczelnione, aby woda i powietrze nie przedostawały się do środka.

Płyty gipsowo-kartonowe, podłogi i stolarstwo

Po dodaniu izolacji do domu kontenerowego możesz postawić ściany wewnętrzne i zainstalować podłogę. W tym momencie możesz również zainstalować szafki, blaty i inne drewniane elementy. Jeśli stworzyłeś „mały dom”, możesz chcieć zainstalować wbudowane meble, takie jak łóżka w szafie i stoły, aby zaoszczędzić miejsce.

Ostatnie poprawki

Nadszedł czas, aby wytrzeć wewnętrzne ściany i sufity, aby stworzyć czyste powierzchnie. Następnie dodaj warstwy preferowanego podkładu i farby. Możesz także rozpocząć instalowanie urządzeń takich jak lodówki, kuchenki i pralki w swoim domu kontenerowym.

Wchodzić

Następnym krokiem jest przeniesienie twoich rzeczy do nowego domu kontenerowego. Czy wiesz, że pawilony handlowe mogą Ci pomóc w dniu przeprowadzki? Tak, ruchomy kontener wysyłkowy może pomóc w przetransportowaniu wszystkich rzeczy (w tym pojazdów) do nowego domu, jeśli masz ich zbyt dużo, aby zmieściły się w jednej ciężarówce do przeprowadzki.

Jeśli stworzyłeś mały dom, możesz nawet rozważyć przechowywanie ruchomego pojemnika, aby uzyskać dodatkowe miejsce do przechowywania bez zaśmiecania głównej przestrzeni życiowej.